Waluty
DIY: Jak uszyć worko-plecak
DIY: Jak uszyć worko-plecak

Hej :)

Mamy dla Was tutorial na worko-plecak, który wystąpił również w Moda dla dzieci Burda 1/2018. Taki worko-plecak jest idealny na rozpoczynające się właśnie lato. 

Worko-plecaki są w dwóch wersjach, jeden większy, drugi mniejszy dla małego człowieka :) Możecie łączyć w nich różne rodzaje poliestrów wodoodpornych, pikowane, gładkie drukowane dla oryginalnego efektu. Są bardzo łatwe i szybkie w uszyciu a radość z takiego plecaka jest wielka.

Pozdrawiam

NieTaKarolina :)

 

Co jest potrzebne do uszycia takiego worko-plecaka:

Wytnij: z flamingów w tropikach elementy 26x40 cm, 10x40 cm i 10x10 cm (2 razy każdy element), z jeansu pikowanego 218 kwadrat 40x40 cm, z różowej podszewki prostokąt 90x40 cm. Zapasy są ujęte w wymiarach.

Jeśli chcecie uszyć worko-plecak dla malucha potrzebujecie:

Worko-plecaki uszyłam na maszynie Brother HF37 Strong&Tough.

KROK 1 Przyszywamy dwa prostokąty z flamingów w tropikach (26x40 cm) do jeansu pikowanego.

KROK 2 Zapasy każdego z dwóch szwów zaprasowujemy w dół i stębnujemy na szerokość 1 mm. 

KROK 3 Szlufki: elementy 10x10 cm z flamingów w tropikach złożyć na pół i przeszyć na 1 cm. Wywrócić tunel, przeprasować i przestębnować boki.

KROK 4 Główną część worka składamy na pół, prawą stroną do prawej. Złożone na pół szlufki wkładamy wewnątrz na wysokość 8 cm. Zszywamy boki worka na 1 cm, wszywając szlufki.

 KROK 5 Dno worka: boki układamy tak, aby powstał trójkąt. Odmierzamy 4 cm od wierzchołka i przeszywamy prostopadle (z obu stron).

KROK 6 Tunel: bierzemy elementy 10x40 cm, podwijamy 2 razy po 1 cm z każdego krótszego boku i przeszywamy. Tunel zaprasowujemy na pół wzdłuż dłuższego boku.

KROK 7 Podszewka: zszywamy boki podszewki na 1 cm zostawiając otwór (ok. 15 cm) w jednym z nich potrzebny na wywrócenie plecaka. Dno podszewki robimy – analogicznie jak w KROK 5.

KROK 8 Podszewkę wkładamy do worka, prawą stroną do prawej. Pomiędzy worek a podszewkę wpinamy tunele.

KROK 9 Wszystkie elementy zszywamy dookoła na 1 cm. Worek wywracamy na prawą stronę przez otwór w podszewce i zaszywamy go na 1mm.

KROK 10  Prasujemy górę worka i stębnujemy na 1 mm.

KROK 11 Przecinamy sznurek na pół (2 x 1,7 m). Przewlekamy jeden sznurek dookoła tunelu i analogicznie drugi. Końce sznurków wkładamy w szlufkę i zawiązujemy na supeł. GOTOWE!

Worko-plecaki nad morzem :D

 

Pozdrawiam

NieTaKarolina 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl