Waluty
DIY: Jak uszyć kosmetyczkę? Krótki tutorial
DIY: Jak uszyć kosmetyczkę

Potrzebujesz nowej kosmetyczki? Uszyj ją samodzielnie! Poniżej zaprezentujemy Ci nasz krótki tutorial wideo, który utwierdzi Cię w przekonaniu, że jest to naprawdę łatwe i przyjemne. Wystarczy jedynie odrobina cierpliwości i chęci, aby stworzyć praktyczny i stylowy dodatek, który wykorzystasz na co dzień i podczas podróży. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym krawcem, nasze proste kroki i przydatne wskazówki pomogą Ci osiągnąć doskonały efekt. Przejdź zatem dalej i zobacz, jak uszyć kosmetyczkę.

 

 

 

 

Skąd pozyskać wykrój na kosmetyczkę?

Wykrój na kosmetyczkę możesz pozyskać z wielu źródeł. Upewnij się jednak wcześniej, że jest on odpowiedni do poziomu Twoich umiejętności i zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Wówczas kosmetyczka okaże się właśnie taka, jaką sobie wymarzyłaś, a proces szycia będzie przyjemny i satysfakcjonujący.

To właśnie dlatego polecamy Ci skorzystać z wykroju dostępnego w naszym e-sklepie. Uszyjesz z niego klasyczną kosmetyczkę z połączonych ze sobą tkanin. Nasz szablon występuje w aż trzech rozmiarach. Możesz więc uszyć kosmetyczkę w rozmiarze, którego potrzebujesz, lub od razu jej trzy warianty. W naszej ofercie znajdziesz też wykroje na inne tego typu projekty.

Materiały niezbędne do uszycia kosmetyczki – sprawdź, czego będziesz potrzebować

Zanim przystąpisz do szycia swojej własnej kosmetyczki, warto upewnić się, że masz wszystkie niezbędne materiały. Poniżej przedstawimy listę podstawowych rzeczy, które będą Ci potrzebne, aby proces szycia przebiegał sprawnie i bez problemów. Od odpowiednich tkanin, aż po zamki i usztywnienia – dowiedz się, co warto przygotować, aby stworzyć funkcjonalną i stylową kosmetyczkę. Wśród niezbędnych materiałów wymienić można:

wykrój

– odpowiednie kawałki tkanin: na największą kosmetyczkę tk. zasadnicza (całość) ok. 40 x 75 cm, podszewka ok. 60 x 75 cm, np. ekoskóra kaletnicza, tkanina wzorzysta

usztywnienie włóknina z klejem na największą kosmetyczkę potrzeba ok. 55 x 50 cm

taśmę suwakową na największą kosmetyczkę 30 cm, na średnią 24 cm, na małą 18 cm, zawsze dobrze mieć trochę zapasu :)

– 3 suwadła

Kosmetyczki uszyliśmy na maszynie domowej Brother A60.

Jak uszyć swoją własną kosmetyczkę? Krótki tutorial

Pora stworzyć swoją własną kosmetyczkę – jak ją uszyć? Zacznij od zapoznania się z naszym krótkim tutorialem. Krok po kroku wyjaśniamy w nim, co należy zrobić. Projekt ten jest naprawdę prosty i zrozumiały. Nie musisz więc posiadać specjalistycznych umiejętności krawieckich, aby go wykonać! Twoja przygoda z szyciem może rozpocząć się właśnie teraz!

 

 W każdej kosmetyczce są wewnętrzne kieszonki. Możecie je dowolnie powiększać, zmniejszać i przesuwać :) W małej jedna, w średniej dwie, w dużej również dwie. 

 

 Kosmetyczki w trzech rozmiarach

kosmetyczka mała po uszyciu ma wymiary: wysokość 12 cm, szerokość na górze 20 cm, dno 5 cm 

kosmetyczka średnia po uszyciu ma wymiary: wysokość 17 cm, szerokość na górze 27 cm, dno 7 cm 

kosmetyczka duża po uszyciu ma wymiary: wysokość 21 cm, szerokość na górze 33 cm, dno 9 cm

Pozdrawiam

NieTaKarolina 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl