Waluty
Kategorie blog
Język
 
Jak odnowić fotel typu finka? Szybka metamorfoza w domowych warunkach!
Jak odnowić fotel typu finka? Szybka metamorfoza w domowych warunkach!

Fotel typu finka przez lata był niezwykle popularny. Jeśli posiadasz taki egzemplarz w swoim domu, to nie musisz się go pozbywać. Wystarczy zmienić jego tapicerkę, by pasowała do nowego wnętrza, a stary mebel zyska nowe życie. Będzie nie tylko wygodnym, ale również unikatowym elementem wyposażenia. Jak odnowić fotel typu finka? Podpowiadamy!

Jaki materiał wybrać do obicia fotela typu finka?

Fotel typu finka jest dość specyficzny w swojej budowie. Najczęściej ma pokrowiec, który można łatwo ściągnąć. Z tego powodu poszukując odpowiedniego materiału na obicie, warto wybrać tkaninę, która będzie nie tylko trwała, ale też lekko elastyczna. Ułatwi to naciągnięcie i odpowiednie dopasowanie nowego pokrowca na fotel. W tym przypadku lepiej zdecydować się na welur tapicerski, tkaniny tapicerskie lub nubuk niż ekoskórę, gdyż będą lepiej przylegać do fotela.

Jakie akcesoria przydadzą się podczas odnawiania fotela typu finka?

Zanim rozpoczniesz odnawianie fotela typu finka, przygotuj kilka niezbędnych akcesoriów, ułatwi Ci to sprawną pracę. Będziesz potrzebować:

- śrubokręt,

- papier ścierny drobnoziarnisty,

- farbę do drewna,

- gąbkę tapicerską,

- tkaninę do tapicerowania,

- szpilki,

- nici tapicerskie,

- igły,

- nożyczki,

- kredę,

- maszynę do szycia.

Jak odnowić fotel typu finka?

Odnowienie fotela typu finka jest jedną z łatwiejszych czynności. Poradzisz z nią sobie nawet wtedy, gdy nie masz doświadczenia tapicerskiego. Wystarczy, że będziesz postępować zgodnie z naszą instrukcją:

1. Ściągnij stary pokrowiec z fotela i rozpruj, aby posłużył za formę.

2. Odrysuj go na wybranej wcześniej tkaninie, dokładając kilka cm na szew i wytnij.

3. Zepnij poszczególne elementy prawymi stronami do siebie za pomocą szpilek.

4. Zszyj części nowego pokrowca ze sobą na maszynie. Jeśli chcesz, aby istniała możliwość zdjęcia pokrowca np. do prania, to w jego dolnej części możesz wszyć zamek.

5. Sprawdź, czy pianka na Twoim fotelu jest w dobrym stanie. Jeśli wymaga wymiany, to zrób to na tym etapie.

6. Odśwież nogi swojego fotela za pomocą farby do drewna. Najlepszym rozwiązaniem jest przetarcie całości za pomocą papieru ściernego o drobnej ziarnistości. Odpyl całość i pomaluj farbą w wybranym przez siebie kolorze. Odczekaj około 12 godzin, aby farba dobrze wyschła.

7. Załóż nowy pokrowiec na swój fotel. Jeśli nie zdecydowałeś się na zamek, to zszyj dwa boki materiału za pomocą płaskiego ściegu.

8. Przykręć nogi swojego fotela. Gotowe!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl