Waluty
Jak usunąć nieestetyczne plamy z herbaty? Podsuwamy garść dobrych praktyk!
Jak usunąć nieestetyczne plamy z herbaty? Podsuwamy garść dobrych praktyk!

W pośpiechu czy bez niego często zdarza nam się strącić filiżankę z herbatą, wylewając ją na siebie, obrus lub mebel. Połowa sukcesu to brak poparzeń, natomiast druga połowa to poplamione ubranie lub inny zalany uprzednio materiał. Jak usunąć plamy z herbaty? Wśród kilku popularnych metod wskazujemy te, które sprawdzają się przy najbardziej uporczywych zaciekach!

Czas na szybką reakcję – jak najprościej usunąć plamy z herbaty?

Proste rozwiązania to dobre rozwiązania! Jeśli zadziałasz naprawdę prędko, do usunięcia plamy z herbaty wystarczy jedynie podgrzana w czajniku woda. Po zagotowaniu odczekaj, aż woda trochę wystygnie, by nie nanosić na zabrudzoną tkaninę wrzątku. Powoli lej gorącą wodę bezpośrednio na zacieki – ciecz musi dokładnie zagłębić się we włókna. Być może taki zabieg wystarczy, by przepłukać kłopotliwe zabrudzenie. Jeśli po wyschnięciu plama jest nadal widoczna, należy podjąć bardziej zdecydowane kroki. 

Jak usunąć plamy z herbaty? Przetestuj domowe sposoby

W pierwszej kolejności zastosuj klasyczne, a przede wszystkim tanie środki, które znajdują się w kuchennych szafkach w każdym domu. Jak usunąć plamy z herbaty? Przetestuj poniższe patenty:

Soda oczyszczona

To stary i sprawdzony sposób na pozbycie się nawet bardzo rozległych zanieczyszczeń. Materiał, który został zabrudzony, wystarczy namoczyć w dość ciepłej wodzie i nanieść na kleks łyżeczkę sody. Pamiętaj o tym, żeby precyzyjnie wetrzeć proszek w tkaninę. Nie śpiesz się – zostaw moczący się materiał w wodzie i obserwuj efekty.

Ocet

To naturalny i zawsze dostępny produkt, który świetnie sprawdzi się podczas odplamiania zabrudzonych ubrań. Do usunięcia plamy użyj roztworu złożonego z łyżeczki octu zmieszanego z litrem wody. Tak powstałą ciecz możesz rozprowadzić bezpośrednio na zacieku z herbaty. Teraz pozostaje Ci tylko osuszenie materiału ręcznikiem.

Cytryna

Nieoceniony artykuł spożywczy, chętnie wykorzystywany do usuwania nawet najbardziej uciążliwych kleksów. Możesz wykorzystać ten owoc np. na poplamionym obrusie, który często cierpi na skutek rozlanych na nim gorących naparów. W tym celu przygotuj sok z cytryny i solidnie wetrzyj go w powstałą plamę. Warto wywiesić obrus na słońcu, gdzie najszybciej przeschnie i efekt będzie widoczny. Nie zrażaj się, jeśli zaciek nie zniknie od razu – być może zajdzie konieczność powtórzenia zabiegu. Możesz również zastosować na plamę roztwór wody utlenionej ze wspomnianym sokiem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl