Waluty
Jak uszyć pokrowiec na krzesła? Podpowiadamy, jak to zrobić w kilku krokach!
Jak uszyć pokrowiec na krzesła? Podpowiadamy, jak to zrobić w kilku krokach!

Stare i nieatrakcyjne wizualnie krzesło zawsze da się odnowić, by cieszyło wzrok i zdobiło mieszkanie. Renowacja mebli to połączenie przyjemnego z pożytecznym, jednak nie każdy posiada stosowne umiejętności, by podjąć się tego zadania. Jak odnowić oblicze krzesła, by mebel był efektownym akcesorium w Twoim domu? Rozwiązaniem, które uratuje sytuację, okaże się… pokrowiec! Ten praktyczny dodatek możesz oczywiście nabyć w sklepie, jednak zastanów się, czy nie lepiej wykonać go samodzielnie. Jak uszyć pokrowiec na krzesła? Sprawdzamy!

Zalety DIY, czyli jak uszyć pokrowiec na krzesła

Zapytasz pewnie, dlaczego musisz się natrudzić, samodzielnie wykonując pokrowiec na krzesła, zamiast kupić gotowe modele w sklepie meblowym? Zakupy będą oczywiście szybszym i mniej pracochłonnym sposobem na odmianę krzeseł. Jednak przekonasz się, że dzięki własnoręcznemu tworzeniu domowych akcesoriów rozwiniesz swoje zdolności manualne oraz zmysł artystyczny. Samodzielne szycie sprawia wiele satysfakcji, a dodatkowo wytwarzany produkt może być w pełni personalizowany, czego unikniesz, kupując gotowiec. Jak więc uszyć pokrowiec na krzesła? Zanim zabierzesz się do pracy, warto przemyśleć niektóre techniczne kwestie.

Jak uszyć pokrowiec na krzesła? Zbierz niezbędne materiały

Żeby Twoje wyroby miały ręce i nogi, musisz się solidnie przygotować do wykonywania zadania. Zastanów się, jaki wzór będzie mieć obszycie krzeseł, czy interesuje Cię pokrowiec do ziemi, czy wersja jedynie na siedzisko. Zmierz dokładnie mebel, by dopasować wymiary do tkanin, które zastosujesz. Teraz zadbaj o zgromadzenie wszystkich narzędzi i materiałów. Potrzebne będą: centymetr krawiecki, igły, nici, nożyczki, maszyna do szycia, szpilki i tkaniny. Na pokrowce idealnie sprawdzą się tkaniny wodoodporne (pikowane, gładkie czy drukowane), bawełniane lub welurowe. Jak uszyć pokrowiec na krzesła? Przed wykrojem materiału zaleca się go najpierw wyprać i dokładnie wyprasować, dzięki temu unikniesz skurczenia się tkaniny po praniu.

Podpowiadamy, jak uszyć pokrowiec na krzesła w kilku krokach 

1. Wytnij z tkaniny 3 pasy, które będą częściami pokrowca. Przednia część ma mieć szerokość siedziska i oparcia przy zachowaniu długości równej głębokości siedziska i wysokości oparcia. Tylna to pas o szerokości oparcia i długości, która odpowiada wysokości mebla. Musisz dodać około 35-40 cm więcej do szerokości, żeby wykonać plisę. Trzeci pas to dolna część krzesła o długości równej dołowi mebla z dwóch boków i przodu oraz 2 x 30 cm przeznaczone na plisy. Nie zapomnij o zapasie około 1 cm na dodanie szwów.

 

2. Przeszyj teraz tył, zepnij szpilkami z przednią częścią, zszyj na maszynie.

 

3. Przypnij szpilkami dół, ułóż plisy przy przednich nogach i zszyj całość.

 

4. Wytnij pasy na szarfy i zszyj je na lewej stronie. Nadpruj z dwóch stron pokrowca część szwów i włóż powstałe paski. Zszyj boki i gotowe!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl