Waluty
Jak uszyć worko-plecak? Porady z cyklu zrób to sam

Gotowy na kolejne wyzwanie? W prezentowanym poradniku z cyklu “zrób to sam” pokażemy Ci, jak uszyć swój własny spersonalizowany worko-plecak. To bardzo praktyczny dodatek, który z pewnością zostanie przez Ciebie wykorzystany – i to niejednokrotnie! Przejdź dalej i dowiedz się, jakich materiałów użyć, a następnie śledź nasze proste kroki, które pozwolą Ci po raz kolejny stworzyć coś wyjątkowego.

Worko-plecak dla dzieci i dorosłych – tutorial dla miłośników szycia

Mamy dla Ciebie tutorial na worko-plecak, który wystąpił również w Moda dla dzieci Burda 1/2018. Taki worko-plecak jest idealny na rozpoczynające się właśnie lato.

Worko-plecaki są w dwóch wersjach, jeden większy, drugi mniejszy dla małego człowieka. Dla oryginalnego efektu możesz łączyć w nich różne rodzaje poliestrów wodoodpornych, np. pikowane i gładkie drukowane. Projekty są bardzo łatwe i szybkie w uszyciu, a radość z takiego plecaka jest naprawdę wielka.

Lista materiałów niezbędnych do uszycia worko-plecaka

Przed rozpoczęciem szycia worko-plecaka dla siebie lub swojej pociechy warto zapoznać się z listą niezbędnych materiałów i poświęcić chwilę na ich skompletowanie. Polecamy przy tym zajrzeć do naszego e-sklepu. W przygotowanej przez nas ofercie znajdziesz wszystkie niezbędne produkty. Co więcej, możesz przy tym liczyć na różnorodne motywy tkanin. Obejmują one zarówno klasyczne wzornictwo, jak i propozycje bardzo oryginalne. Mogą one dodać Twojemu worko-plecakowi niepowtarzalnego charakteru, co jeszcze bardziej zwiększy Twoją satysfakcję!

Zatem co jest potrzebne do uszycia worko-plecaka? Na liście niezbędnych materiałów znajduje się m.in.:

– 0,5 mb tkaniny wodoodpornej drukowanej

– 0,5 mb tkaniny wodoodpornej na dół plecaka

– 0,5 mb podszewki

– 3,40 cm grubszego sznurka 8,8 mm lub 9 mm

Wytnij: z flamingów w tropikach elementy 26 x 40 cm, 10 x 40 cm i 10 x 10 cm (2 razy każdy element), z jeansu pikowanego 218 kwadrat 40 x 40 cm, z różowej podszewki prostokąt 90 x 40 cm. Zapasy są ujęte w wymiarach.

Jeśli natomiast chcesz uszyć worko-plecak dla malucha, potrzebujesz:

tkaniny wodoodpornej o wymiarach 40 x 50 cm

– 0,5 mb tkaniny wodoodpornej gładkiej lub drukowanej (na prostokąt o wymiarach 35 x 40cm, 2x tunele 10 x 40 cm, szlufki 2x 10 x 10 cm)

– 0,5 mb podszewki (na prostokąt o wymiarach 35 x 80cm)

– 3 m grubszego sznurka 8,8 mm lub 9 mm

Worko-plecaki uszyliśmy na maszynie Brother HF37 Strong&Tough.

 

 

Jak uszyć worko-plecak? Praktyczny poradnik

Marzysz o unikalnym worko-plecaku, który idealnie wpisze się w Twoje potrzeby, jednak nie wiesz, od czego zacząć? W naszym praktycznym poradniku szczegółowo pokażemy Ci, jak uszyć swój własny worko-plecak. Nie ma przy tym znaczenia, jakie są Twoje umiejętności krawieckie. Zadbaliśmy o to, aby nasze wskazówki i sugestie były pomocne i zrozumiałe dla każdego – nawet osoby, która z szyciem styka się po raz pierwszy. Gotowy na rozpoczęcie swojej przygody? Zatem zaczynajmy!

 

KROK 1 Przyszywamy dwa prostokąty z flamingów w tropikach (26x40 cm) do jeansu pikowanego.

KROK 2 Zapasy każdego z dwóch szwów zaprasowujemy w dół i stębnujemy na szerokość 1 mm. 

KROK 3 Szlufki: elementy 10x10 cm z flamingów w tropikach złożyć na pół i przeszyć na 1 cm. Wywrócić tunel, przeprasować i przestębnować boki.

KROK 4 Główną część worka składamy na pół, prawą stroną do prawej. Złożone na pół szlufki wkładamy wewnątrz na wysokość 8 cm. Zszywamy boki worka na 1 cm, wszywając szlufki.

 KROK 5 Dno worka: boki układamy tak, aby powstał trójkąt. Odmierzamy 4 cm od wierzchołka i przeszywamy prostopadle (z obu stron).

KROK 6 Tunel: bierzemy elementy 10x40 cm, podwijamy 2 razy po 1 cm z każdego krótszego boku i przeszywamy. Tunel zaprasowujemy na pół wzdłuż dłuższego boku.

KROK 7 Podszewka: zszywamy boki podszewki na 1 cm zostawiając otwór (ok. 15 cm) w jednym z nich potrzebny na wywrócenie plecaka. Dno podszewki robimy – analogicznie jak w KROK 5.

KROK 8 Podszewkę wkładamy do worka, prawą stroną do prawej. Pomiędzy worek a podszewkę wpinamy tunele.

KROK 9 Wszystkie elementy zszywamy dookoła na 1 cm. Worek wywracamy na prawą stronę przez otwór w podszewce i zaszywamy go na 1mm.

KROK 10  Prasujemy górę worka i stębnujemy na 1 mm.

KROK 11 Przecinamy sznurek na pół (2 x 1,7 m). Przewlekamy jeden sznurek dookoła tunelu i analogicznie drugi. Końce sznurków wkładamy w szlufkę i zawiązujemy na supeł. GOTOWE!

Worko-plecaki nad morzem :D

 

Nie czekaj dłużej. Sięgnij po potrzebne materiały i razem z nami wykonaj niezwykle praktyczny worek-plecak. Teraz wiesz już, jak się do tego zabrać! Zacznij koniecznie od zajrzenia do naszego e-sklepu. Nasz bogaty asortyment pozwoli Ci na wyrażenie własnej kreatywności i swojego osobistego stylu, które są niezwykle istotne w procesie tworzenia

Pozdrawiam

NieTaKarolina 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl