Waluty
Jak uszyć zasłony, by były modne i efektowne? Podpowiadamy!
Jak uszyć zasłony, by były modne i efektowne? Podpowiadamy!

Chcesz zadbać o każdy szczegół aranżacji Twoich wnętrz? Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że w modnie urządzonych i ciepłych pomieszczeniach zdecydowanie przyjemniej spędza się czas. Wśród detali, których nie może u Ciebie zabraknąć, są wszelakie ozdoby okienne – w tym np. zasłony. Jak własnoręcznie uszyć zasłony, aby zachwycały swoją estetyką? Czytaj dalej, a podpowiemy Ci, jak krok po kroku należy je wykonać!

Jak uszyć zasłony?

Zasłony to jeden z ważniejszych elementów dekoracyjnych. To one dodają przestrzeni przytulnego wymiaru, a przy tym również zapewniają Ci poczucie prywatności. Gotowe modele, które znajdziesz w sklepach, mogą nie odpowiadać Twojemu gustowi lub mogą mieć nieodpowiedni rozmiar. Jak więc stworzyć je samodzielnie?

1. Dokonaj pomiaru

Abyś mógł zabrać się za szycie zasłon, musisz najpierw dokładnie zmierzyć, ile materiału będzie Ci do tego potrzebne. Na tym etapie musisz mieć już wizję tego, jak powinny wyglądać. Zarówno sposób mocowania, jak i to, czy zasłona powinna opadać na podłogę, czy nie, będzie wpływało na ilość tkaniny. Weź więc dokładną miarkę i zanotuj sobie, jakie odległości są między karniszem a podłogą. Następnie zmierz szerokość karnisza. Jeżeli zasłony będą zawieszane na klasycznych żabkach, musisz odpowiednio powiększyć uzyskany wynik. Klasycznie przyjmuje się proporcję 1:1,5.

2. Stwórz zakładki

Kiedy wybrany materiał będzie już w Twoich rękach, pora brać się do pracy. Po obu bokach każdej zasłony zawiń i zaprasuj 2-centymetrowe zakładki. Zadbaj, aby w miejscu, gdzie materiał będzie podpinany do żabek, takie zakładki miały 5 centymetrów, a przy podłodze 8.

3. Przeszyj materiał

Po zaprasowaniu i ewentualnym zabezpieczeniu zakładek szpilkami wystarczy, że przeszyjesz te miejsca na maszynie. Pilnuj, aby szew był równy oraz by znajdował się blisko wewnętrznej krawędzi, a przekonasz się, że stworzysz stylowe ozdoby do swojego wnętrza.

Skoro wiesz już, jak uszyć zasłony, pewnie potrzebujesz zaopatrzyć się w niezbędne do tego materiały i akcesoria. Bogaty wybór właśnie takich artykułów znajdziesz w asortymencie naszego sklepu. Jako profesjonaliści starannie selekcjonujemy naszą ofertę, abyś miał pewność, że w Twoje ręce trafi wyłącznie to, co najlepsze!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl