Język
 

DIY: Organizer do wózka z Washable Kraft Paper

DIY: Organizer do wózka z Washable Kraft Paper

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czego nam potrzeba? 

 • 1 arkusz Washable Kraft Paper 50x75cm
 • 1 metr bieżący podszewki (może być poliester gładki)
 • ekoskóra - kawałek 10x13cm
 • wigofil - kawałek 8x9cm
 • termowłóknina dwustronna - kawałek 8x9cm
 • aplikacja do zaprasowania
 • 1 metr gumki (0,5cm szerokości)
 • nici
 • igły uniwersalne do maszyny do szycia (70 i 90)
 • karabińczyki czarne 2,7mm
 • zapięcie magnetyczne kolor czarny
 • nity kaletnicze
 • igła kaletncza
 • metr krawiecki
 • kredka krawiecka
 • nożyczki
 • nóż krążkowy i mata
 • klipsy
 • żelazko
 • papier do pieczenia (mały kawałek)

 

Instrukcja szycia

CZĘŚĆ I - PAPIEROWA CZĘŚĆ ORGANIZERA

Papier składamy na pół, spinamy klipsami i przeszywamy ściegiem prostym o dł. 4mm.

Dno zaginamy tak, żeby szew tworzył wysokość trójkąta. Odmierzamy taką odległość od wierzchołka, żeby podstawa trójkąta wynosiła 5 cm - rysujemy w tym miejscu ciągłą linię. Spinamy klipsem i przeszywamy ściegiem prostym (dł. ściegu 4mm). To samo robimy z drugiej strony.

 

Wypychamy boki torebki, tak, żeby na dnie uformował się prostokąt.

Wywijamy torebkę na drugą stronę. Podwijamy górną krawędź do środka na szerokości 6cm. Spinamy klipsami.

  

Na zagiętej części torebki wyznaczamy miejsce mocowania zapięcia magnetycznego, pamiętając o tym, że po wszyciu podszewki, papierowa część będzie miała 5cm. Wyznaczamy środek paska i od zgięcia odmierzamy 2,5cm - w tym miejscu powinien znajdować się środek zapięcia.

 

Na przedniej ścianie umieszczamy aplikację do zaprasowania i zaznaczamy na papierze miejsce, gdzie powinna się znajdować. Utrwalamy ją na organizerze. 

 

CZĘŚĆ DRUGA - PODSZEWKA

 Z materiału na podszewkę wycinamy następujące części:

Ściegiem owerlokowym zabezpieczamy krawędzie wszystkich części podszewki.

Gumkę przycinamy na dwa paski o długości 42cm. Każdy przykładamy do szerszego paska podszewki (o dł. 60cm) i przypinamy po bokach. Wszywamy gumkę do boków podszewki w zaznaczonym miejscu (szer. ściegu 3mm).

 

Gumkę naciągamy i przypinamy klipsami do podszewki, zaczynając od środka. Przyszywamy na całej długości ściegiem zygzakowym  (szer. i dł. 2mm).

 

Podwijamy podszewkę, tak żeby gumka była niewidoczna. Tak samo najpierw wzmacniamy boki, a potem szyjemy na całej długości ściegiem prostym o długości 3 mm naciągając gumkę.

 

Przykładamy kieszeń do boku podszewki, spinamy klipsami i przeszywamy ściegiem prostym (dł. 3mm) po obu stronach. Wyznaczamy środek boku - to będzie podziałka pomiędzy dwoma kieszeniami. Przeszywamy ściegiem prostym (dł. 3mm).

 

Na środku każdej z kieszeni formujemy plisy tak, żeby ostateczna szerokość kieszeni odpowiadała szerokości boku podszewki. Spinamy klipsami i dół przeszywamy ściegiem prostym (dł. 3mm). Tak samo szyjemy drugi bok podszewki, tym razem formując trzy kieszenie.

 

Gdy wszystkie boki podszewki są gotowe, możemy je zszyć razem ściegiem prostym o dł. 3mm. 

 

Do zszytych boków przypinamy dół podszewki i szyjemy ściegiem prostym od dł. 3mm. Jeden dłuższy bok zszywamy tylko przy narożnikach i zostawiamy lukę na wywinięcie torebki.

 

Zginamy papierową część organizera na pół, nakładamy na nią podszewkę tak, żeby górne krawędzie obu części torebki stykały się ze sobą. Spinamy całość klipsami i przeszywamy dookoła ściegiem prostym o dł. 4mm.

 

Przekładamy papierową część organizera przez lukę na wywinięcie pozostawioną na dole podszewki. Niezszyte krawędzie podszewki przykładamy do siebie, spinamy i szyjemy na maszynie ściegiem prostym o dł 3mm.

 

Wnętrze organizera prezentuje się tak.

CZĘŚĆ TRZECIA - ZACZEPY

 1. Na zaczepy wycinamy:
  1. dwa paski ekoskóry o wymiarach 10x6,5cm
  2. dwa paski wigofilu o wymiarach 8x4,5cm
  3. dwa paski dwustronnej termowłókniny o wymiarach 8x4,5cm

Na środku paska z ekoskóry od wewnętrznej strony kładziemy pasek z termowłókniny i zaprasowujemy. Odrywamy folię chroniącą drugą warstwę i kładziemy na niej pasek z wigofilu. Przykrywamy papierem do pieczenia - dzięki niemu nic nie będzie przywierało do żelazka - i całość zaprasowujemy ponownie. 

Podwijamy bok paska i spinamy klipsami. 

Zmieniamy igłę na 90. Zmieniamy stopkę na stopkę do ściegu owerlokowego i wybieramy na maszynie ścieg prosty, z położeniem igły na szerokość 0. Długość ustawiamy na 3mm. Przeszywamy pasek na całej długości, to samo robimy z drugiej strony.

 

Podwijamy górny i dolny brzeg paska i szyjemy w ten sam sposób, co boki.

 

Na obszyty pasek zakładamy karabińczyk. Pasek składamy na pół o spinamy klipsem. Wymieniamy stopkę na uniwersalną i przeszywamy całość ściegiem prostym o dł. 3mm w odległości 2,5 cm od miejsca zgięcia.

 

Gotowy pasek umieszczamy z boku organizera i przypinamy klipsami. Odmierzamy 1,5cm od dolnego i górnego szwu - w tych miejscach będziemy wbijać nity. Z pomocą zestawu do nabijania nitów kaletniczych umiejscawiamy nity w wyznaczonych miejscach.

Rogi paska przyszywamy do organizera ręcznie z wykorzystaniem igły kaletniczej.

GOTOWE!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl