Waluty
DIY: Jak uszyć torbę z folii transparentnej z lamówką
DIY: Jak uszyć torbę z folii transparentnej z lamówką

Cześć dziewczyny i chłopaki!

Przychodzimy Wam z pomocą jak uszyć super odlotową torbę z folii transparentnej. Nie da się w niej za wiele ukryć, ale za to ile można pokazać :). Torba jest łatwa w uszyciu. Dzięki nowym, kolorowym sznurom i taśmom można zaszaleć z folią na wiele sposobów.

Folia króluje na modowych wybiegach, dlatego ta torba będzie oryginalnym dodatkiem do codziennego outfitu. Jeśli zawsze chcieliście mieć przezroczystą torebkę, ale nie mogliście jej zdobyć to teraz macie okazje zrobić ją sami, według własnych upodobań i moich wskazówek :)

Nożyczki w dłoń.

Pozdrawiam

NieTaKarolina

Do uszycia przeźroczystej torby potrzebujesz:

Zaczynamy od ustalenia wielkości naszej torebki, ta będzie miała wymiary 47 cm x 50 cm. Zakupiony kawałek folii składamy na pół i odmierzamy ustalone wymiary i wycinamy.

 Rozcinamy taśmę lamówkową na poszczególne wymiary: 2 razy po 50 cm, 1 raz 100 cm, 2 razy po 20 cm. Najpierw przygotujemy taśmy o długości 50 cm, zaprasowujemy je na pół.

 

Przyszywamy taśmę lamówkową do boków torby na 1mm.

 

Tak wyglądają boki torby obszyte taśmą.

 

Kształtujemy dno. Składamy dół torby na pół, formujemy trójkąt, który ma w podstawie 15 cm i rysujemy linię.

  

Odcinamy trójkąt w miejscu linii.

 

Przygotujemy dwie krótsze taśmy lamówkowe o długości 20 cm. Zaprasowujemy ich końce na 2 cm. Następnie całą taśmę na pół. Takie taśmy przyszywamy do dolnych krawędzi torby.

 

Tak wyglądają obszyte dolne krawędzie.

Bierzemy najdłuższą taśmę 100 cm i zaprasowujemy jej jeden koniec na 2 cm, następnie całą taśmę na pół. Przyszywamy taśmę do górnej krawędzi torby na 1mm.

 

Czas na pszczołę:) montujemy ją w dowolnym miejscu. Robimy mały otwór, wkładamy pszczołę...

i zaciskamy od spodu.

Tak prezentuje się pszczoła na torbie :)

Montujemy oczy na sznury. Odrysowujemy koła,

 

wycinamy i wkładamy jedną część koła,

 

wkładamy drugą część i zaciskamy.

Torba z zamontowanymi kołami zaciskowymi.

Przeplatamy sznur przez otwory. Rozkładamy końce sznura na płasko i sklejamy taśmą żeby jeszcze bardziej je spłaszczyć i aby nie rozchodziły się podczas szycia.

 

Wycinamy z kawałka poliestru 4 x prostokąt o wymiarach 7,5 cm x 5 cm. Zakładamy jeden dłuższy bok na 1 cm i zaszywamy na 1 mm, 

następnie składamy prostokąt na pół i zszywamy jego boki na 1 cm.

 

Wywracamy elementy na prawą stronę, wkładamy końce sznura i całość przeszywamy po górze najlepiej w miejscu poprzedniego przeszycia.  

 

Wykończone sznury.

 

Zawiązujemy supły w sznurach i transparentna torba gotowa. Dla fajnego efektu można zrobić pasujący wkład (na przykład kosmetyczkę w paski) na rzeczy, które chcemy ukryć :).

 

I mamy wymarzoną torbę. 

Torbę uszyłam na maszynie Brother RH127

 

Pozdrawiam

NieTaKarolina :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl