Waluty
Kategorie blog
Język
 
Co "Szycie na Pokaz" ma wspólnego z pokazem Dolce&Gabbana?
Co "Szycie na Pokaz" ma wspólnego z pokazem Dolce&Gabbana?

Targi, targi i po targach :)

V Międzynarodowe Targi Tekstylne dobiegły końca. To był dla nas bardzo intensywny czas, ponieważ nie byliśmy tylko tam jako wystawca, ale również współorganizator konkursu i pokazu mody "Szycie na Pokaz".

Poczytajcie jak zrodził się pomysł na ten pokaz, jakie są nasze wrażenia od strony organizatora oraz co działo się za kulisami. A działo się ;) 

Razem z Ultramaszyną oraz partnerami Wydawnictwem Burda Media i organizatorem Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile mieliśmy przyjemność zorganizować dla Was niezwykły pokaz, w którym wystąpiły 33 niezwykle zdolne kobiety. Zaprezentowały ubrania samodzielnie przez siebie uszyte, na podstawie Magazynu Burda oraz dodatki w postaci torebki, plecaka lub nerki wykonane z naszych materiałów.

To tak tytułem wstępu, ale zacznijmy od początku. Opowiem Wam jak pomysł wykiełkował i jak pięknie się rozwijał dzięki świetnej współpracy wszystkich partnerów.

W sierpniu relaksowałam się na balkonie, oglądałam różne pokazy mody (uwielbiam to robić) i trafiłam na świetny pokaz Dolce&Gabbana - Jesień/Zima 2018/19, w którym torebki zostały zaprezentowane nie tylko na modelkach, ale również przy pomocy dronów. Możecie niżej zobaczyć ten pokaz :)

(Klik w zdjęcie)

Już wcześniej chodził mi po głowie pomysł z pokazem mody, ale ten film uruchomił intensywnie myślenie o nim oraz o torebkach i dodatkach, których nie mogłoby zabraknąć. W związku z tym, że z naszych materiałów nie uszyjecie ubrań to od razu pomyślałam o naszej zaprzyjaźnionej Ultramaszynie i o ich projekcie z magazynem Burda "Projekt Burda", który co miesiąc śledziłam. Pomyślałam, że byłoby świetnie połączyć siły i zorganizować pokaz właśnie dla pasjonatek szycia, ale by do swoich pięknych kreacji zadbały też o dodatki. Miejsce, które mi się zamarzyło to były oczywiście Międzynarodowe Targi Tekstylne Fast Textile, które w końcu przyciągają branżę tekstylną z całej Polski. A wiecie, że marzenia trzeba spełniać? :D 

Dalej wszystko potoczyło się (z obecnej perspektywy) jak kula śnieżna...telefon do Agi, która tym razem nie słuchała mnie jakbym chciała lecieć w kosmos (moje pomysły czasami są kosmiczne), dalej do Ewy Wójcik z Ultramaszyny, której również spodobał się pomysł, kontakt z Burdą i oczywiście kontakt z Fast Texile o co chyba najbardziej się bałam. Po napisaniu maila do naszej opiekunki z targów okazało się, że Pani Prezes targów Nina Ryszka jest zainteresowana i zaprasza nas wszystkich na spotkanie :) 

Ze spotkania z Panią Niną Ryszką razem z Agą, Ewą i Małgosią z Burdy wyszłyśmy bardzo zadowolone, bo pomysł połączenia sił i zorganizowania takiego pokazu miał zielone światło i to takie duże :D

Ruszyłyśmy wszyscy do działania. Rozpisanie zasad konkursu, regulaminu, przygotowanie grafik, dogadanie szczegółów, podział zadań zajęły nam trochę czasu i 4 października oficjalnie ogłosiłyśmy start konkursu "Szycie na Pokaz". Byłyśmy wszystkie baaardzo szczęśliwe :D 

Miesiąc później, 5 listopada musiałyśmy wybrać 35 najlepszych prac ze 150. Już wtedy nie było łatwo, uwierzcie mi, ale wybranie podczas Wielkiego Finału, najlepszej trójki i najlepszego dodatku okazało się ekstremalnie trudne. 

Zdradzę Wam, że oczywiście miałyśmy już jakieś typy (tak nam się wydawało), patrząc na zdjęcia czy kręcąc się po Backstage'u, ale po pokazie, 15 minut dla Jury (w którym miałam zaszczyt być) trwało jak 5 minut i wybranie najlepszych prac okazało się niezwykle trudne. Do ostatnich chwil razem z Panią Niną Ryszko, Panią Jolantą Wójcik z Ultramaszyny Panią Anną Blaut-Welna, redaktor naczelną magazynu Burda Style rozważałyśmy nawet wyróżnienia, bo było nam szkoda, że nie możemy wynagrodzić więcej niż 4 osób. Każda miała własne typy, które zmieniły się w trakcie pokazu i wyszła z tego niezła mieszanka.

Do pomieszczenia, gdzie debatowałyśmy co jakiś czas, ktoś pukał i pytał się "Czy już?", a nam, się wydawało, że dopiero minęła chwila. Czas leciał jak szalony, a decyzję trzeba było podjąć. Wszystkie byłyśmy bardzo zachwycone całymi stylizacjami, dodatkami i doszłyśmy później do wniosku, że przy tak różnorodnych stylizacjach, następnym razem powinnyśmy wprowadzić może jakieś kategorie, które umożliwią nam wręczenie wyróżnień.  

Dodatkowo powiem Wam (chyba każdy to zauważył), że wszystkie stylizacje na żywo prezentowały się o wiele lepiej, ale dodatki w przypadku wielu z nich sprawiły, że całość prezentowała się o niebo lepiej. Torebki, nerki, kapelusze, plecaki, daszki sprawiały, że całość, na pięknej modelce powalała na kolana. Poważnie, widziałam już wiele torebek, ale to co zrobiły te dziewczyny to przerosło moje oczekiwania.  

Ostatecznie wygrały następujące osoby i ich stylizacje


Monika Grzegorczyk - I miejsce, za piękną sukienkę, trudny do uszycia płaszcz oraz świetną torebkę ze złotą rybką uszytą z futerka i CraftPap.
Emilia Gryszpińska - II miejsce - za koronkową bluzkę, eleganckie spodnie i narzutkę oraz świetną torebko-nerkę ze złotymi akcesoriami. 
Diana Kisiała - III miejsce - Za sukienkę, trencz oraz torbę z papieru z pięknymi zdobieniami
Ilona Dobosz - Nagroda Specjalna za Najlepszą Torebkę wykonaną całkowicie z papieru CraftPap, do której była przyczepiona jej kopia w wersji mini. Uwierzcie szczęka nam opadła :D 

 Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom, ale również wszystkim dziewczynom. Zachwyciłyście nas swoim talentem i energią na wybiegu. Bardzo dziękujemy za ten cudowny pokaz, który dzięki Waszej obecności okazał się wielkim sukcesem :) 

Czas na podziękowania :) Dziękujemy wszystkim tym, dzięki którym pokaz był tak fantastyczny. Razem można stworzyć wielkie rzeczy. 

Ultramaszynie: Ewie Wójcik - naszej fantastycznej prowadzącej i nie tylko,  Magdalenie Lipczyńskiej - opiekunce modelek i reżyserki pokazu, Pani Jolancie Wójcik za bycie częścią Jury i mega wsparcie. 

Organizatorom Fast Texile: Pani Ninie Ryszko - za możliwość zorganizowania tego pokazu, fantastyczne medale i kwiaty dla finalistek, Sylwii Jamroż, Sylwii Pięt za pomoc w organizacji oraz DJejom ;)

Burdzie: Pani Annie Blaut za obecność w Jury i wsparcie, dziewczynom z marketingu Burdy, Małgosi Dziemian i Zuzie Potockiej - za grafiki, prezentację i wszelaką pomoc od strony magazynu.        

Teraz pozostały piękne wspomnienia, zdjęcia, filmy, a jak już emocje całkowicie opadną, bo jeszcze trochę to potrwa to zabieramy się za kolejną edycję Konkursu "Szycie na Pokaz" i fantastyczny pokaz :D

Obserwujcie nas na FB. Pokażemy Wam również wszystkie stylizacje i dodatki :) 

Pozdrawiam,

Karolina z Agnieszką :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl