Waluty
Jak powstała Najlepsza Torebka konkursu "Szycie na Pokaz"?
Jak powstała Najlepsza Torebka konkursu "Szycie na Pokaz"?

Minął tydzień od naszego pokazu. Przez ostatnie siedem dni Facebook i Instagram był rozgrzany od emocji po konkursie "Szycie na Pokaz". Widać było, że pokaz bardzo się spodobał nie tylko naszym modelkom, ale również widowni, organizatorom i wszystkich tym, którzy mieli okazję zobaczyć tylko zdjęcia czy filmy publikowane w sieci.

My cały czas podziwiamy torebki finalistek i dziś chciałybyśmy pokazać Wam jak powstawała torebka Ilony Dobosz, która wygrała w kategorii "Najlepsza Torebka".

Poczytajcie i zobaczcie jakie cudo :)  

Ten wpis poświęcamy bardzo utalentowanej kobiecie, która wygrała naszą nagrodę specjalną, za Najlepszą Torebkę konkursu "Szycie na Pokaz". Tą kobietą jest Ilona Dobosz.

Pamiętam ten moment, kiedy pośród wszystkich torebek, jednej piękniejszej od drugiej ta wpadła nam w oko i nie dawała o sobie zapomnieć. Kształt, materiał z którego została wykonana sprawiały, że było w niej to coś, ale największy urok dodawała jej wersja mini przyczepiona do niej. Wiem jak wielu szycie z papieru sprawia trudność, jeśli jeszcze robią to po raz pierwszy, ale uszycie takiego maleństwa pokazuje, że Ilona to odważna kobieta lubiąca wyzwania. 

Po pokazie, kiedy udałyśmy się z jury na backstage, aby wybrać najlepsze stylizacje oraz torebkę myślałam, że tylko nam się spodobała papierowa praca Ilony. Szybko okazało się, że nie. Oczywiście rozważałyśmy jeszcze inne wygrane, ale jednak ta mini wersja wszystkim bardzo przypadła do gustu. Dla nas papier Craft Pap już jest znany, ale reszta pań z jury była bardzo zaskoczona, że powstała ona w całości z tego materiału.   

Na początku tygodnia, zaraz po targach odezwałam się do Ilony, by poinformować ją, że chciałybyśmy napisać specjalny post o jej świetnej torebce. Chciałam wiedzieć co ją zainspirowało, jak powstawała, jak jest jej opinia na temat tego materiału itd. Spodziewałam się kilku zdań, kilku zdjęć i tyle. Czułam, że z chęcią odpowie mi na pytania, ale nie spodziewałam się, ze Ilona tak bardzo zaangażuje się i prześle mi nie tylko zdjęcia i odpowiedzi, ale również świetną prezentację ze zdjęć i filmu, w którym pokazuje krok po kroczku jak powstało jej dzieło. 

Ilona na pytania odpowiedziała tak:

"Świetny materiał na torebki. Mało ich w sieci i to mnie tak zmotywowało do wyboru papieru na konkursową torebkę. Wcześniej nie szyłam takich rzeczy. Po ogłoszeniu konkursu szukałam inspiracji w internecie oczywiście. No i właśnie jeden jedyny raz zobaczyłam takie podobne torebki z miniaturkami i bardzo mi się to spodobało. Samo szycie bardzo mi się podobało i nie sprawiało trudności. Przy pierwszym obracaniu trochę się bałam, że coś zniszczę. Jednak udało się za pierwszym razem."

Dostałam również zdjęcie, które Ilona znalazła w sieci i które zainspirowało ją do uszycia torebki o takim kształcie i stworzenia mini wersji doczepionej do niej. 

Oto kilka fotek całej torebki oraz film DIY:)

A oto nasza zwyciężczyni :) Gratulujemy po raz kolejny! <3

KLIK DO FILMU

Dziękujemy jeszcze raz Ilono za zdjęcia i ten fantastyczny filmik, prezentację. Wiemy, że dzięki niej wiele osób zapragnie mieć taką torebkę i uszyją ją dzięki Twoim wskazówkom. W ich imieniu również dziękujemy.

Aga i Karolina 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl