Waluty
Kategorie blog
Język
 
Poznaj proste patenty mówiące, jak usunąć tłuste plamy!
Poznaj proste patenty mówiące, jak usunąć tłuste plamy!

Gdy na ulubionej koszulce widnieje nieestetyczna plama, a ekskluzywna kanapa z dekoracyjnym obiciem straszy ogromnym, tłustym kleksem to znak, że pora działać! Tłuszcz pozostawia nieeleganckie zacieki, które mogą być dość trudne do wywabienia. Jak usunąć tłuste plamy z naszych domowych artykułów oraz odzieży? Podpowiadamy, jakie środki zastosować, by cieszyć się czystym materiałem!

Jak usunąć tłuste plamy z ubrań?

Wyborny obiad zakończył się katastrofą! Elegancka bluzka pokryła się nieciekawymi, tłustymi plamami, a Ty już oczyma wyobraźni się z nią żegnasz. Nie tak prędko! Co prawda tłuszcz, który wsiąkł w materiał, nie jest Twoim sprzymierzeńcem, ale jeśli zadziałasz szybko i sprawnie, będziesz w stanie uporać się z brudem. Jak usunąć tłuste plamy z bawełny, drelichu czy sztucznych tkanin?

Niebanalne patenty na tłuste plamy

Jednym ze sprawdzonych patentów będzie zastosowanie pasty do zębów. W tym celu wystarczy nanieść odrobinę pasty na materiał i solidnie go pocierać. Następnym krokiem będzie oczywiście wypranie poplamionej odzieży. Uważaj jednak na ciemne ubrania – pasta może je odbarwić, dlatego lepiej stosować tę metodę na jasne tkaniny. Alternatywą będzie użycie… benzyny! Ta ciecz sprawdzi się również przy sztucznych materiałach. Połóż pod plamę ręcznik, zamocz chusteczkę w benzynie i delikatnie potrzyj nią zabrudzoną odzież. Do wypłukania użyj ciepłej wody. 

Wykorzystaj babcine sposoby, czyli jak usunąć tłuste plamy z tapicerki

Wielu rzeczy możemy się uczyć od starszych pokoleń i tak również będzie w przypadku kłopotliwych kleksów na domowych meblach. W celu usunięcia tłustych plam z tapicerki fotela, krzesła czy kanapy zastosuj produkty, które są obecne w każdym mieszkaniu. Nasze babcie nie miały przecież gotowych preparatów, nieprawdaż? Dobrym pomysłem będzie użycie soli kuchennej. Przygotuj roztwór soli z alkoholem w proporcji 1:4. Powstałą cieczą potrzyj plamę, a ubranie przepłucz gorącą wodą. Produktem, który nie zadziała zbyt agresywnie, będzie mąka ziemniaczana – zasyp nią zaciek i delikatnie wetrzyj, aż zanieczyszczenie zniknie. Jak usunąć tłuste plamy przy pomocy dziecięcych akcesoriów do zabawy? Świetnym patentem okaże się również sproszkowana kreda – powstały pył pochłonie wylany tłuszcz. Po chwili przetrzyj całość szczotką i gotowe! 

Jak usunąć tłuste plamy? Niecodzienne rozwiązania

Gdy powyższe metody zawiodą, a tłuste plamy dalej straszą, pozostają Ci dwie możliwości – albo zaakceptujesz zaciek i nauczysz się z nim żyć, albo wykorzystasz specjalny panel, którym ukryjesz uciążliwy kłopot! Możesz wybierać wśród ciekawych wodoodpornych wzorów z jeansu, bawełny, żakardu czy lnu. Może okazać się, że dzięki takiemu rozwiązaniu powstanie naprawdę unikatowe ubranie lub mebel!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl