Waluty
Produkcja mebli tapicerowanych – sprawdź, jak krok po kroku wygląda cały proces
Produkcja mebli tapicerowanych – sprawdź, jak krok po kroku wygląda cały proces

Meble tapicerowane towarzyszą nam na co dzień. Ciekawi Cię, jak powstają? A może widzisz w nich sposób na biznes? W takim razie znalazłeś się we właściwym miejscu. W dzisiejszym wpisie pokażemy Ci bowiem, jak krok po kroku wygląda cały proces – zaczynając od niezbędnych materiałów, aż po poszczególne etapy ich wytwarzania. Z prezentowanej treści dowiesz się także, czy produkcja mebli tapicerowanych jest obecnie opłacalna.

Produkcja mebli tapicerowanych – czy to się opłaca?

Meble tapicerowane cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów. Wszystko ze względu na to, że mogą przyjmować różne formy. Na rynku znajdziemy m.in. narożniki, kanapy, pufy, fotele, krzesła oraz wszelkie inne meble wypoczynkowe. Wykorzystuje się je praktycznie wszędzie. Co więcej, stanowią podstawowe wyposażenie każdego gospodarstwa domowego, wypełniając wnętrza salonów i innych pomieszczeń. W związku z powyższym możesz mieć pewność, że na tego typu wyroby stale będzie popyt. Czy to oznacza, że biznes związany z produkcją mebli tapicerowanych zawsze będzie opłacalny? Niekoniecznie. Kluczową kwestią okazuje się bowiem jakość wyrobów oraz sprawne działanie. Na szczęście poniżej pokażemy Ci, jak o nie zadbać.

Od czego zacząć biznes meblarski?

Aby wkroczyć w biznes meblarski, potrzebna Ci będzie odpowiednia wiedza. Proces wytwarzania mebli tapicerowanych nie jest łatwy, a każda pomyłka może zaważyć na renomie Twojej firmy. Zanim więc podejmiesz jakiekolwiek działania, zapoznaj się z poszczególnymi etapami produkcji mebli tapicerowanych. To jednak nie wszystko. Musisz też wiedzieć, że możliwości wykończenia produktów jest naprawdę wiele. Niezbędna jest więc również wiedza na temat tego, czym charakteryzuje się dany styl mebli. W końcu wyposażenie powinno być dopasowane do stylu i wystroju danego mieszkania.

Lista niezbędnych produktów

Chcąc nadać meblom zaprojektowaną formę, należy wyposażyć się w odpowiednie narzędzia, akcesoria i tkaniny. Stworzyliśmy więc listę podstawowych produktów, które przydadzą się zarówno amatorom, jak i profesjonalistom.

Absolutną podstawą jest zszywacz tapicerski i odpowiedni rodzaj zszywek. Służą one do łączenia materiału z meblem. Narzędzie to jest więc w branży tapicerskiej niezbędne. Mimo wszystko niektóre faktury wykluczają jego użycie. Wówczas przydać Ci się może także klej tapicerski, który ma takie samo zastosowanie.

Pomyśl też o wypełnieniu mebli tapicerowanych. Może ono przyjmować różnorodne formy, np. pianki tapicerskiej czy też pianki lateksowej. Wybierz właściwy wariant, dopasowując go do własnych potrzeb.

Ostatnią i naszym zdaniem najważniejszą rzeczą, której będziesz potrzebować, jest odpowiednie obicie w postaci tkaniny tapicerskiej. Wybór jest bardzo szeroki – od pluszu, aż po ekoskóry. Nie kieruj się jednak jedynie wyglądem materiału. Znacznie ważniejsze są jego właściwości – no i oczywiście jakość. Musisz wiedzieć, że to właśnie tkanina decyduje o tym, jak meble się zaprezentują. Przekłada się również na to, jaka będzie ich wytrzymałość i funkcjonalność.

Wysokogatunkowy materiał obiciowy będzie się nienagannie prezentował przez długi czas. To poskutkuje zadowoleniem – Twoim lub Twoich klientów. Będzie też elastyczny, a tym samym łatwy w obróbce. Znacznie skróci to czas działania, a jest on bardzo istotny. W związku z tym zachęcamy Cię do zapoznania się z ofertą naszego e-sklepu. Stawiamy tylko i wyłącznie na najlepsze materiały obiciowe – w tym na bardzo popularne w przemyśle meblarskim tkaniny Davis. Co równie ważne, wybór jest bardzo szeroki. Bez problemu więc znajdziesz to, czego szukasz.

Jak wygląda produkcja mebli tapicerowanych?

Produkcja mebli tapicerowanych przebiega kilkutorowo. Cały proces może być zatem dość czasochłonny. Na początek w szwalni wykonuje się odpowiednie wykroje z tkanin. W tym samym czasie na podstawie stworzonych wcześniej projektów w stolarni powstają modele mebli. Dopiero po ich utworzeniu stelaż poddaje się wypełnieniu, a następnie trafia on do tapicerów, którzy pokrywają go materiałem. Na tym etapie dodawane są także elementy dodatkowe, takie jak np. guziki oraz odpowiednie wykończenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl