Waluty
Kategorie blog
Język
 
Renowacja mebli to wspaniała przygoda! Podpowiadamy jak zacząć!
Renowacja mebli to wspaniała przygoda! Podpowiadamy jak zacząć!

Nadaj nowe życie swoim meblom! Zmień ich obicie! Dzięki temu możesz tanim sposobem nie tylko odnowić fotel, czy kanapę, ale także całkowicie przearanżować wnętrze. Jak zacząć swoją przygodę z renowacją mebli? Oto kilka cennych wskazówek.

Przygotuj potrzebne narzędzia

Nie wyrzucaj starych foteli, sprawdź, jak wspaniałym hobby jest renowacja mebli. Jak zacząć? Skompletuj potrzebne narzędzia. Będziesz potrzebował szlifierki, papieru ściernego, pędzli lakieru i bejcy. Ponadto przygotuj jeszcze wkrętaki, piankę tapicerską oraz klej jej dedykowany, zszywacz i oczywiście tkaninę.

Dodatkowo potrzebna ci będzie przestrzeń, w której będziesz odnawiał meble. Może to być garaż, piwnica lub pusty pokój. Wybierz miejsce, w którym będzie dobre oświetlenie oraz możliwość otwarcia okna. Przed przystąpieniem do pracy zabezpiecz podłogę, np. folią malarską. W ten sposób nie tylko ochronisz ją przed zniszczeniem, ale także przyspieszysz sprzątanie po zakończonych pracach.

Oczyść elementy drewniane

Postanowiłeś zabrać się za renowację mebli? Jak zacząć pracę? Najpierw rozkręć wszystkie elementy. Do tego przyda ci się właśnie wiertarka. Sprawdź stan wszystkich śrub i wkrętów. Zastanów się, czy nie należy ich wyczyścić albo wymienić. Następnie dokładnie oczyść wszystkie drewniane elementy. Pozbądź się kurzu, zabrudzeń, tłuszczu oraz starej warstwy farby. Zrobisz to przy pomocy papieru ściernego. Kolejną rzeczą, którą musisz wykonać jest wygładzenie powierzchni. Na koniec zabezpiecz drewno lakierem lub specjalnym olejem.

Zbierz dokładne wymiary

Przed tobą kolejny krok w renowacji mebli. Jak zacząć odnawianie tapicerki? Pierwsza rzecz, jaką musisz zrobić to wymiana wypełnienia. Usuń stare i zastąp je np. gąbką tapicerską. Pamiętaj, żeby dokładnie zmierzyć mebel i zanotować te wartości, ponieważ przydadzą ci się później. Teraz kolej na tkaninę tapicerską. Przenieś wymiary na kartkę. Możesz też przerysować poszczególne części mebla na papier (sprawdź, czy wartości wymiarów się zgadzają, bo inaczej tkaniny może być za dużo albo może nie wystarczyć na pokrycie całości).

Przymocuj tkaninę tapicerską

Ostatnim krokiem w renowacji mebli jest przymocowanie tkaniny tapicerskiej. Weź kartkę z poszczególnymi elementami fotela, czy kanapy, które chcesz zakryć nowym materiałem. Przenieś (odrysuj) to, co jest na niej na tkaninę. Następnie wytnij poszczególne elementy pozostawiając kilka centymetrów zapasu. Wykrojone elementy przypnij do mebla szpilkami. W ten sposób sprawdzisz, czy wszystko pasuje.

Jeżeli każda część przylega prawidłowo, możesz ją przyszyć, jeżeli nie zrób nowy wykrój. Następnie przymocuj materiał do mebla i gotowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl