Waluty
Kategorie blog
Język
 
Wodoodporne tkaniny obiciowe – czym się wyróżniają i jakie są ich zalety? Odpowiadamy
Wodoodporne tkaniny obiciowe – czym się wyróżniają i jakie są ich zalety? Odpowiadamy

Meble tapicerowane powinny nie tylko znakomicie się prezentować. Ważna jest także ich funkcjonalność. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim czynności pielęgnacyjne. To wszystko dlatego, że tapicerka każdego dnia narażona jest na różnorodne zanieczyszczenia. Poddawana jest też wielu próbom, podczas których codzienna aktywność może przerodzić się w plamę po soku czy też kawie. To niestety znacznie wpływa na estetykę mebla. Właśnie dlatego pojawiają się nowoczesne technologie, które pomagają utrzymać wyposażenie w nienagannym stanie. W dzisiejszym wpisie postawiliśmy na wodoodporne tkaniny obiciowe. Czytaj dalej i dowiedz się, czym są oraz jakie są ich zalety.

Czym są wodoodporne tkaniny obiciowe?

Czyszczenie plam to bardzo żmudny i pracochłonny proces. Do tego nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Chcesz jednak, aby mimo wszystko tapicerka nienagannie się prezentowała? W takim razie doskonałym wyborem będą wodoodporne tkaniny obiciowe. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują tkaniny hydrofobowe. Co prawda nie są one całkowicie wodoszczelne – powodują jednak, że wchłanianie cieczy jest znacznie utrudnione. Dlaczego?

Cała tajemnica tkwi w zastosowanej technologii. Według jej założeń materiał pokryty został specjalną powłoką hydrofobową, która utrudnia wchłanianie płynów w głąb tapicerki. To wszystko dlatego, że powstaje specjalna warstwa ochronna, która odpycha cząsteczki cieczy, zabezpieczając materiał przed przeciekaniem. W rezultacie skrapla się ona na jego powierzchni. Wystarczy więc użyć ręcznika papierowego bądź innej, miękkiej szmatki, aby zebrać krople płynu i uniknąć powstania plamy.

Rozwiązanie to jest więc nie tylko nowoczesne, ale też bardzo praktyczne. To dlatego, że znacznie ułatwia czyszczenie tkaniny. Dotyczy to nie tylko płynów, ale też innych zanieczyszczeń powstałych na powierzchni, np. kurzu. Oczywiście ostatecznie kluczowy jest czas Twojej reakcji, gdyż jak już wspominaliśmy, nie są to całkowicie wodoodporne tkaniny. Przez to po pewnym czasie ciecz może wsiąknąć w strukturę obicia.

Zalety tkanin hydrofobowych

Tkaniny hydrofobowe to coraz częściej wybierany materiał na obicie. Jest to przede wszystkim zasługa zalet tego produktu. Wśród nich wyróżnia się w szczególności:

– utrudnione wchłanianie cieczy,

– łatwość w usuwaniu rozlanych płynów,

– skuteczną ochronę przed zabrudzeniami,

– możliwość zachowania przez dłuższy czas nienagannego wyglądu obicia.

Wobec tego omawiana wyżej wodoodporna tkanina tapicerska doskonale sprawdza się w miejscach narażonych na stały kontakt z płynami, takich jak kuchnia czy też jadalnia.

Jak usunąć zabrudzenia z tkaniny hydrofobowej?

Usuwanie zabrudzeń z tkaniny hydrofobowej jest bardzo łatwe. Nie musisz bowiem używać do tego żadnych specjalistycznych środków. Nie wymaga się też pocierania ani szorowania. Wręcz przeciwnie, gdyż wskazane jest, aby z materiałem obchodzić się naprawdę delikatnie. Jeśli więc dojdzie do rozlania cieczy, wystarczy jedynie do plamy przyłożyć ręczniczek papierowy lub inny miękki materiał, np. gąbkę. Ciecz powinna sama w niego wsiąknąć. Oczywiście warunek jest jeden, o czym wspominaliśmy wyżej, a mianowicie – do jej usunięcia przystąpisz niezwłocznie po wystąpieniu zdarzenia.

Różnorodność tkanin hydrofobowych

Wybór tkaniny hydrofobowej nie oznacza konieczności rezygnacji z walorów estetycznych obicia. Obecnie bowiem materiał ten występuje w różnorodnych wersjach, o czym możesz się przekonać, przeglądając ofertę naszego e-sklepu. Wśród asortymentu znajdziesz np. tkaniny hydrofobowe o aksamitnym wykończeniu, takie jak welur. To bardzo proste, lecz eleganckie obicie, które odznacza się miękką i puszystą strukturą. Dzięki temu wyściełane nim meble nie tylko dobrze się prezentują, ale są też bardzo wygodne. W naszej ofercie są także np. tkaniny plecione oraz szenilowe, przyciągające swoim nowoczesnym i niepowtarzalnym charakterem. W rezultacie dobry design połączony został z funkcjonalnością. Ty z kolei zyskałeś możliwość przebierania wśród naprawdę różnorodnych tkanin. Już dziś wybierz więc tę, która najbardziej pasuje do Twoich potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl